A sarokcsiszoló a széles felhasználási lehetőségét a cserélhető alkatrészek sokszínűségének köszönheti. Barkácsmunkák sora végezhető el vele precízen. Akár fával, fémmel, műanyaggal, betonnal vagy kerámiával dolgozunk, megtaláljuk az alapanyaghoz passzoló specifikus csiszolókorongot.
Az eszköz működhet hálózatról vagy lehet akkus kivitelű. Az akkus készülékek teljesítményben felveszik a versenyt elektromos társaikkal és vezeték azaz fizikai kötöttség nélkül dolgozhatunk velük kültéren is. Ha rendszeres használatban vannak, számoljunk viszont az akku feltöltési idejével.
Minél nagyobb fordulatszámú eszközt választunk, annál hatékonyabban dolgozhatunk.
Csiszolókorong csaknem minden anyaghoz
Ha tudjuk, mit szeretnénk elvégezni, csak a hozzávaló eszközt kell megtalálnunk. A példa kedvéért nézzünk néhány konkrét korongtípust:
- A csempevágó gyémántkorong speciális tulajdonságából adódóan nem pergeti le a széleket, nem keletkezik hulladékanyag és nagyon szép lesz a vágás.
- Választhatunk korongot fa, beton vagy fém csiszolásához. Ha fával dolgozunk –akár kemény vagy puha- a korong kiválasztásakor gondoljuk végig, hogy folyamatos vagy szakaszosan végzett munkát fogunk végezni. Fémfelületek esetén gyakran a rozsdát is el kell távolítani, amihez drótkorongot választhatunk.
https://www.gudebolt.hu/kereses?description=1&keyword=korong
Extra funkciók
A korongok cseréje néha macerás és időt igényel. Éppen ezért okos találmány a gyors szorítóanya, ami kiváltja a korongcseréhez szükséges kulcsokat. A szorítóanyával a csiszolólapok meghúzása és kilazítása egy gyors mozdulattal elvégezhető, így nem kell a kulccsal vacakolni. A sarokcsiszoló teljesítményéhez igazodva válasszunk szorítóanyát:
https://www.gudebolt.hu/kereses?description=1&keyword=gyors+szor%C3%ADt%C3%B3anya
Egyes eszközök un. lágyindítással működnek azaz bekapcsoláskor nem a legmagasabb fordulatszámon kezdenek dolgozni, hanem fokozatosan növelik a teljesítményt.
Ahhoz, hogy minél optimálisabb vágási erősséget tudjunk elérni, lehetőleg erős motor teljesítmény mellett döntsünk. A minél pontosabb vágást a sebesség és a nyomaték is segíti.
Milyen típust használnak a szakemberek
A tapasztalatok szerint a vízvezeték- vagy villanyszerelő szakemberek általában a kisebb, 115-125mm-es sarokcsiszolókat részesítik előnyben. Amikor ugyanis a munkájuk során vágniuk vagy darabolniuk kell, akkor a feladat általában csak rövid ideig tart. A kisebb tárcsaméretű sarokcsiszoló éppen az ilyen szakaszos és nem mindennapi használatra lett tervezve. Az a viszonylag kevés szakember, akinek gyakrabban kell csiszológépet használnia, általában a közepes méretű 150mm-es típust részesíti előnyben.
A közepes, 150mm tárcsaátmérőjű sarokcsiszoló olyan barkácsmestereknek készült, akik nap, mint nap csiszolnak. A közepes méretű csiszológépek komolyabb hegesztési varratok csiszolására, vágási, tisztítási és polírozási munkákhoz ideálisak. Egy 115-125mm-es gép nem biztos, hogy elbírna a folyamatos működéssel.
A Güdeboltban a kisebb tárcsaméretű Güde és Extol márkájú szerszámgépeket értékesítjük, amelyek kiváló ár-érték arányú termékek és tökéletes társai a hobbi barkácsolóknak és az említett szakembereknek.
Általános jellemzői, hogy kényelmesen kézben tarthatók, robosztus fémházuk alacsony vibrációt eredményez és túlterhelés elleni védelemmel ellátottak.
https://www.gudebolt.hu/kereses?description=1&keyword=sarokcsiszol%C3%B3
Néhány alapszabályt a saját biztonságunk érdekében vegyünk komolyan, ha sarokcsiszolóval dolgozunk: mindig két kézzel tartsuk az eszközt! Határozott mozdulatokkal bánjunk vele és használata közben vegyünk fel védőszemüveget!
Reméljük hasznos volt a cikk, ha további információra és segítségre van szüksége, keressen bennünket bátran.