A különböző gyártmányú készülékek ideálisak öntözéshez, a víznyomás növeléséhez, vezetékes és esővíz, valamint kerti medence vízének át- és kiszivattyúzásához. Alkalmazható kútvíz kinyeréséhez is max. 9 méter mélységig. Ha ennél mélyebbről kell a kútvizet kiszivattyúzni, azt búvárszivattyúval tudjuk megtenni.
Általánosságban elmondható, hogy a szivattyúk használata egyszerű, a gyártók pedig a készülékek ergonomikus kialakítására törekszenek, hogy azok könnyen kezelhetők és szállíthatók legyenek.
A kerti szivattyúk telepítése és beüzemelése nem igényel komolyabb szaktudást, de mindenképpen körültekintően kell eljárnunk.
Mire figyeljünk a kerti szivattyú kiválasztásánál?
Érdemes időt szánni arra, hogy a saját igényeinknek megfelelő szívó- és nyomó-teljesítményű szivattyút megtaláljuk. A gép felépítése legyen erős, burkolata hosszú távon nyújtson védelmet a külső sérülésekkel szemben. A magas minőségű alapanyagok, pl. saválló szivattyúház, rozsdamentes alkatrészek, kerámiatömítés biztosítják a hosszútávú működést. Nagy előny, ha a motort hővédő kapcsoló védi a túlterheléstől.
Bizonyos típusoknál a gumitalpak biztosítják a stabilitást, valamint zaj- és rezgéscsillapított működést.
Az Extol Craft kerti szivattyúja például olyan megbízható alkatrészekkel rendelkezik, mint a rozsdamentes tengely és lapátok, réz motortekercselés és kifogástalan minőségű csapágyak.
A megfelelő termék kiválasztásánál ügyeljünk a szállítható vízhőfokra is, ami általában véve a 4-35°C közötti tartományban van. Szélsőséges hőmérséklet esetén csökkenhet a kapacitás vagy akár leoldhat a hőkioldó. Éppen ezért járjunk el körültekintően, például ha jakuzzi vizének kiszivattyúzását tervezzük.
A legjobb, ha a szivattyúnk csendes és erős!
Használjuk szakszerűen a kerti szivattyút!
A klasszikus kerti, önfelszívó szivattyút az éves első beindítás előtt a betöltő nyíláson keresztül fel kell tölteni vízzel. A szívó oldali csatlakozásoknak teljesen tömítettnek kell lenniük, hogy ne szívhassanak fel levegőt. Ezt követően már csak a nyomóoldali tömlőt kell csatlakoztatnunk és be is indíthatjuk a kerti masinát, a motor pedig rövid idő alatt kidolgozza a rendszerben még esetleg meglevő levegő buborékokat.
Aki még sohasem üzemelt be szivattyút, az is az első egy-két indítás után meg fogja hallani, amikor a benne maradt levegő elfogy.
Mielőtt azonban ezt megtennénk, érdemes a készüléket külsőleg szemrevételezni, hogy az utolsó használat óta nem keletkezett-e rajta sérülés vagy repedés.
A téli hónapokra a készülék vízleeresztő csavarral könnyen fagytalanítható. Így elejét tudjuk venni, hogy az alkatrészek a hűvösebb időben megrozsdásodjanak vagy elrepedjenek.
Kedvelt kerti szivattyú márkák
A műszaki paraméterek tekintetében nem hagyhatjuk figyelmen kívül a motorteljesítményt, a maximális szívási mélységet, az átfolyási sebességet és a teljes emelőmagasságot sem. Mindezekről a termékek leírásaiban részletesen tájékozódhat, hogy a kerti szivattyú kiválasztásakor a legjobb döntést hozhassa meg.
Néhány kedvelt Güde, Gardena és Extol szivattyú paraméterei:
Bármilyen további kérdése van a műszaki paramétereket, tulajdonságokat illetve kiegészítő termékeket illetően, szívesen állunk telefonon is a rendelkezésére.