Az optimális eset az, hogy a gazda ősszel elvégzett minden munkát a kertben, és ragyogó állapotban hagyta a területet. Ez annyit jelent, hogy a lehullott levelek a komposztálóban érlelődnek. A vastagabb ágak összevágva, csapadéktól védett helyen várják, hogy a kályhába vagy a kandallóba kerüljenek. Ez az idilli állapot, az esetek nagy részében nem áll fenn.
Kerti munkák a tavasz közeledtével
A kertészettel foglalkozó oldalakon és szakkönyvekből lehet információt szerezni arról, hogy milyen vastag földtakarót kell alkalmazni a kerti növényeknél. Ebben a témában nem adunk tanácsot, mert a mi szakterületünk a kisgépek és a szerszámok.
Ezért tavaszig várni kell a kapálógépek, fűnyírók és a gyepszellőztetők bevetéséig. Hasonló a helyzet a fűkaszákkal és a szegélynyírókkal.
Fókuszban a komposztálás
Érdemes szétnézni a kertben, hogy a fagy, az erősebb szelek, és a változatos formában érkező csapadék milyen változást okoztak. Ha a fából, házilag készített komposztáló itt-ott kezd megfáradni, esetleg kidőlt az egyik oldala, akkor ez kiváló lehetőség a szabadban történő munkára.
Ha kíváncsi arra, hogy a raklapokból milyen dolgokat lehet alkotni, akkor ezektől az információktól, mindössze egy kattintásra található.
A renováció
A komposztáló rendbetételének első lépése a felmérés, azaz mérőszalaggal, írószerszámmal és papírral felszerelkezve kimenni a területre. Majd lemérni az elkorhadt, eltört deszkák méretét.
A következő lépést az jelenti, hogy a meglévő készletből vagy barátoktól, szomszédtól vagy a barkácsboltból be kell szerezni a kívánt elemeket. Ez után már neki lehet állni a területen vagy a garázsban a deszkák méretre szabásának.
Ezt követően jöhet a csavarok behajtása, vagy a kapcsok belövése a fába. Azaz az új elemek rögzítése.
Fotó: unsplash.com