A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Adatkezelési tájékoztató
Termékek

DIY kerti ültetvények: Hogyan készítsünk el februárban magaságyásokat?

DIY kerti ültetvények: Hogyan készítsünk el februárban magaságyásokat?
Trendi, azaz felkapott, divatos, sokak által végzett tevékenységgé vált a magaságyásokon történő gazdálkodás. Ez a menő tevékenység utat nyitott arra, hogy a városlakó friss zöldséggel lássa el önmagát.

A magaságyásokat használók listája kis túlzással a végtelen felé közelít. Megtalálható köztük a lakótelepeken és a sorházban lakók. Iskolák szabad terein is felállítottak magaságyásokat, ahol a pedagógusok segítségével a diákok beletanulhatnak a gazdálkodásba. A kis terjedelme miatt a kisebb kertekben és az erkélyeken is megnyílik a lehetőség a zöldségek és fűszernövények termesztése előtt. Megszületett a „panel paraszt” kifejezés és címke is, ami esetünkben a gazdálkodással foglalkozó városi személyre utal, nem pedig az illető viselkedésére.

A születés

A magaságyás saját kezűleg történő készítése szerencsére nem igényel atomfizikusi diplomát, és sok éves asztalos vagy ács képzést sem. Ezzel a hozzáállással érdemes nekiállni az ágyás készítésének. A saját munkával egyébként súlyos tízezreket lehet megspórolni.

Az elkészítéséhez kellhet erős fólia, amit bele tesznek a fa keretbe. Ezért marad benne a termőföld, a faanyag pedig az erős kerethez kell. Ezekből áll össze a legegyszerűbb, házilag (DIY) elkészíthető magaságyás.

A nulladik lépést a terep felmérése jelenti, ahol ki kell jelölni a magaságyás vagy az ágyások helyeit. Praktikus előtte megnézni, hogy miként néz ki „élőben” egy ilyen dolog. És megkérdezni a már vele dolgozókat vagy a különféle online fórumokon lévőket, hogy mit, hogyan alakítson ki. A méret a legfontosabb kérdés.

Ezek után jön a sokat emlegetett papír és ceruza, utána pedig a tervezés. Ami az esetünkben elég távol áll a szépen beméretezett műszaki rajztól, szóval a mérnöki precizitást el lehet engedni.

A szerszámokról ezúttal is mi gondoskodunk. Ezek alatt értjük a mérőszalagot, az orrfűrészt, a vékonyabb deszkákat, tartó elemeket már talán lehet dekopírfűrésszel méretre vágni. Kalapács a szögeléskor jön jól, a csavarbehajtó pedig a facsavarok behajtásához. Így jóval könnyebb a munka, mint csavarhúzóval bajlódni.

A tevékenységbe érdemes bevonni a gyermekeket is, a különféle elemek pakolásból lelkesen veszik ki majd a részüket. A méretre szabást követően jöhet az összeállítás és a termőfölddel történő feltöltés.

Fotó: unsplash.com