Amikor elmúlik a karácsony és az újév, akkor a leghúzósabb, legtöbb rohanást igénylő szakmában is akad idő a pihenésre, azaz az „akkumulátorok feltöltésére”. Ez az időszak arról is szól, hogy ne csak fizikailag pihenjük ki magunkat, hanem a figyelmünket másra irányítsuk. Erre kiválóan alkalmasak a hosszú séták és a környezetváltozás, azaz más helyen lenni, mint amit megszoktunk.
A harmadik módszer is hatékony tud lenni, ez pedig a megfelelő mennyiségű fizikai munka. Ez főleg a szellemi tevékenységet végzőknél tud erőteljes változásokat és komoly megújulást okozni. Mivel a fűnyírás és a kert-rendezés télen nem működik, így marad a barkácsolás. A lakás különféle részeinek az átfestése és az évszaknak megfelelő díszítése, szintén szóba jöhet.
Lehetőségek az életterünk átváltoztatására
Az egyik módszert a témában kezdők is bevethetik. Ez pedig a dobozok, tárolók készítése. Az ilyenkor szokásos mondatunkat most is leírjuk: az alapanyagok beszerzésében nem tudunk segíteni, viszont a barkácsgépek és felszerelések terén igen jók vagyunk!
Ha nincs szabaddá tehető garázs, akkor a lakás egyik részében kialakíthatunk egy alkalmi műhelyt. Ennek ismerévei, hogy elfér a körfűrész, a dekopírfűrész, az összecsukható munkapad, ahol a falemezeket és a léceket viszonylag kényelmesen lehet mozgatni.
Egyedi tárlók, DIY stílusban
Az érv, amivel könnyen lehet beleegyezést találni a barkácsolásra – és a vele járó felfordulásra –, hogy egyénre szabott tárolóhelyeket, dobozokat és ládákat készít. Ezek lehetnek beépített szekrények, ajtó mögötti sarkok, és más üres területeken kialakított polcok, tárolók.
A munkában az első lépést az jelenti, hogy elővesszük a mérőszalagot. S lemérjük a helyet, majd elkezdjük a tervezést, ami a legtöbbször rajzolást jelent. Ha kész a terv, akkor már csak az maradt hátra, hogy beméretezzük, azaz a polcok szélességét, hosszát, a tartók magasságát leírjuk a „műszaki rajzra”.
A trükkös, azaz nehezen lemérhető helyeken a méretvételhez be lehet vetni a kartonpapírt. Amit ollóval pontosan be lehet vágni a megfelelő sarkokba. Így ezt könnyen le lehet mérni vagy egyszerűen átrajzolni a falemezre.
Ha felrajzolták az alapanyagokra, amelyek lehetnek hajdani szekrény elemei is, nem csak farostlemez vagy osb lap. Utána jöhet a méretre szabás, az összeállítás, a csiszolás és a festés.
Fotó: unsplash.com