A webáruház használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében. Adatkezelési tájékoztató
Termékek

Akkumulátoros kéziszerszámok – A bőség zavara

Akkumulátoros kéziszerszámok – A bőség zavara
Ha valaki frissíteni akarja a meglévő barkácsgép állományát vagy új gépekben gondolkodik, annak igen nehéz a dolga.

Ugyanis számtalan márka kínál rengeteg gépet, különféle árakon. Segítünk a választásban!

Most az akkumulátoros gépekre összpontosítunk, azaz a vezeték-nélküli kivitelekre, amelyek nagyfokú mozgás-szabadságot és hatékonyságot biztosítanak. Indítsunk a történetükkel, ami megegyezik az akkumulátorok fejlődésével.

Akkus kéziszerszám történelem

Az időben bő hatvan évet kell visszaugranunk. Az 1960-as években jelentek meg az első nikkel-kadmium (Ni-Cd) akkumulátorok, ezek könnyebbek és hatékonyabbak voltak az elődeiknél. Ezekkel az áramtárolókkal szerelték fel az első kéziszámgépeket, amelyeket a magas áruk miatt elsősorban az iparban alkalmaztak. Az 1970-es években megérkezett a nikkel-metál-hidrid technológia, amit Ni-Mh néven rövidítenek. Ez már jóval zöldebb, nagyobb kapacitású és könnyebb az áttörést jelentő megoldásnál. Fontos információ, hogy ezek a gépek, a hétköznapi emberhez – az áruk miatt – még nem jutottak el. Az iparban alkalmazták őket.

Színre lép a lítium-ion technika

A következő szint meglépése a ma már széles körben elterjedt lítium-ion technológiának köszönhető. A könnyű, gyorsan tölthető új akku-technika az 1980-as években lépett színre az iparban és a termelésben használt gépeknél. Ez jobb hordozhatóságot és még nagyobb energiasűrűséget biztosított. Ez a változás az 1990-es években fokozódott, és már kezdett eljutni a vezeték-nélküli technológia az átlagemberhez is.

Az áttörést, a 2000-es és a 2010-es évek hozták. Ekkor már a hobbistákhoz is elértek az akkus gépek, ma ott tartunk, hogy a hatékonyságot növeli az akkuval kommunikáló kéziszerszám, amiből számtalan fajta létezik. Ezzel párhuzamosan, a villanymotorok is sokat fejlődtek. Ennek köszönhetően a mai akkus gépek, szinte minden munkaterületet lefednek.

A választás menete

Ez az a pillanat, amikor látni kell a jövőt… Ezt nem mindig könnyű megcsinálni. Márkákban természetesen a Güdét és a cseh Extolt javasoljuk, mert ezekből bőséges választékot kínálunk. De térjünk vissza a tárgyra, azaz miként válasszunk akkus gépet.

Amivel érdemes képbe lenni és összeírni, hogy milyen ház körüli munkákat végez, mi a hobbija és ezekhez milyen eszközök kellenek. És érdemes pár évre előre tekinteni, hogy milyen munkákat akar végezni és milyen gépeket használ mostanság. Ezeket az adatokat érdemes kiindulási pontnak tekinteni,

A szélesebb körű és hosszabb távú gondolkodás azért szükséges, mert ha – nem csak csavarbehajtót és orrfűrészt használ – , akkor egy adott akkumulátor fajtával számtalan gépet tud majd működtetni.

A másik sarokpontot az jelenti, hogy lelkes hobbista, tehát alkalomszerűen barkácsol vagy a gépet munkára, azaz pénzkeresetre használja. A két termékkör jól elkülönül, ami jól látható az árakon, a teljesítményen és az akkuk töltési idején is.

A tájékozódásba érdemes beletenni a munkát és az időt. Az előbb elhangzottakon túl, amit figyelni kell, hogy az akkuk milyen más eszköznél használhatók. Ez jelenthet az adott márkán belüli széles választékot, de az is működik, hogy egy akkufaját több márkánál is használnak. Így több tucatról, több százra is nőhet a működtethető berendezések száma. De akár több ezer gép is életre kelthető a különféle gyártói együttműködéseknek köszönhetően. Így egy vagy két márkára ráállva, egész sor gépet lehet használni, a fűnyírótól kezdve az orrfűrészig.                        

Kép: Güde, unsplash.com